Категорија: Разно

Разно

Господине Антиќ, угледајте се на РФМ, одврзете ќесето и – помогнете им на клубовите!

Со голема доза на љубомора вчера ја проследивме информацијата што побуди голем интерес во спортската јавност дека раководството на Ракометната федерација на Македонија (РФМ)...
Разно

Кошаркарите на МЗТ Скопје делеа пакетчиња на првачиња од општина Аеродром

Стотина првачиња од основното училиште „Ѓорѓија Пулевски“ во општина Аеродром, денеска посреќни ќе си заминат дома, откако на подарок добија новогодишно пакетче од сино-белиот...