Категорија: Прва лига

Прва лига

Со двочекор го прескокнавме Кожув и први обезбедивме плејоф-полуфинале!

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром први обезбедија пласман во полуфиналето од годинешниот плејоф, откако вечерва, со пеколна игра во последната четвртина, го совладаа домашниот...