Новости

АБА Лига

Со тројки ја торпедиравме Војводина за перфектни три од три на турнирот во Нови Сад!

Нашите кошаркари со спектакуларна шутерска вечер остварија голема победа во вечершната пресметка против Војводина (89-84) во последниот меч на турнирот во Нови Сад, со...
Прва лига

Рутинска победа кај Вардар

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до рутинска победа на вечерашното гостување кај Вардар (96-61) за зацврстување на првото место на табелата. Марко Бакович...