20

Војдан Стојановски

Vojdan Stoajnovski 2022/23
20

Војдан Стојановски

Висина
195
Години
35
Датум на раѓање
09 Дек 1987
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига
Сезона
2021/22, 2022/23
Позиција
Бек шутер, Крило
Прва лига

„МЗТ Скопје како најголем клуб во Македонија секогаш атакува на трофеите!“

Нашата екипа со триумф над Феникс во Суперкупот минатата сабота и официјално ја почна сезоната, а во пресрет на стартот на новото домашно првенство денеска беше одржана прес-конференција...
Останато

„АТС Груп“ и „Зегин“ влегуваат во спонзорскиот тим на МЗТ Скопје!

По вчерашното промовирање на партнерскиот договор со компанијата „МТЕЛ“, членка на групацијата Телеком Србија, денеска на прес-конференција ја промовиравме соработката со уште две еминентни и респектабилни компании. Станува...
Останато

Дамјан и Војдан ги изненадија децата со мускулна дистрофија во „Аџибадем Систина“!

Во Клиничката болница „Аџибадем Систина“, која и следната сезона останува дел од шампионскиот спонзорски тим на МЗТ Скопје Аеродром, се одбележа „Денот на Дишенова мускулна дисторфија“ (ДМД), а...