Категорија: АБА Лига

АБА Лига

Со тројки ја торпедиравме Војводина за перфектни три од три на турнирот во Нови Сад!

Нашите кошаркари со спектакуларна шутерска вечер остварија голема победа во вечершната пресметка против Војводина (89-84) во последниот меч на турнирот во Нови Сад, со...