Пуштени се во продажба билетите за мечот против Будуќност!

2017 17 Ное

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром би сакал да ја информира спортската јавност кај нас дека веќе во продажба се влезниците за средбата против Будуќност, која в недела од 19 часот ќе се одигра во големата сала во спортскиот центар „Јане Сандански“ и тоа во рамки на 9. коло од АБА-лигата.

Цената на билетите за овој меч против лидерот на табелата во регионалното натпреварување изнесува 100 (сто) денари, а истите може да се купат на касата при спортскиот центар „Јане Сандански“, како и онлајн преку интернет-страницата http://ticketplus.mk/.

МЗТ Скопје Аеродром повторно апелира до сите навивачи, симпатизери и спортски вљубеници кај нас да дојдат во „Јане Сандански“ и да им го дадат потребниот ветер в грб на избраниците на тренерот Александар Тодоров. Така шансите да се пружи достоен отпор и да се проба да се совлада големиот фаворит се уште поголеми.

4 Uni Banka.jpg4 sport m logo web.jpg6. adidas.jpgPekabesko 1.jpgadora logo za sajt.jpgaerodrom-novo-logo.jpgcedevita logo web.jpgcevahir logo za sajt.jpgsistina logo web.jpgtriglav logo.jpg

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), пет по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014,2015, 2016) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page