6

Бреана Беј

6

Бреана Беј

Висина
179
Години
28
Датум на раѓање
24 Окт 1995
Натпреварувања
Прва лига жени
Сезона
2021/22
Позиција
Крилен центар
АБА Лига

Атанасов: Презадоволен од победа, но за реваншот ќе се подготвуваме како да е 0-0!

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Васко Атанасов, разбирливо беше пресреќен по синоќешната убедлива победа над Широки (85-69) во првиот четврт-финален плејоф меч од АБА2, која ни носи голема...