4

Жормелис Урбина

4

Жормелис Урбина

Висина
170
Години
27
Датум на раѓање
09 Јул 1996
Натпреварувања
Прва лига жени
Сезона
2021/22
Позиција
Бек шутер
АБА Лига

Атанасов: Презадоволен од победа, но за реваншот ќе се подготвуваме како да е 0-0!

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Васко Атанасов, разбирливо беше пресреќен по синоќешната убедлива победа над Широки (85-69) во првиот четврт-финален плејоф меч од АБА2, која ни носи голема...