11

Софија Гоговска

11

Софија Гоговска

Висина
179
Години
18
Датум на раѓање
06 Мар 2004
Натпреварувања
Прва лига жени
Сезона
2021/22
Позиција
Крило
Прва лига

Аеродромци се изнасликаа со своите херои и со – титулата (ФОТО)

Ептен успешната сезона, во која освоивме трофеј во Суперкупот, ја „заверивме“ деветтата титула и се вративме во јадранската елита финишира на најубав можен начин, со прекрасна дружба со...
Прва лига

Пропуштена првата шанса за „брејк“ во Битола!

Првата шанса за „брејк“ е пропуштена, откако нашите момци не успеаја да излезат како победници од епската драма со едно продолжение на вечерашното гостување кај Пелистер (79-82), во...