9

Марија Митева

9

Марија Митева

Висина
175
Години
25
Датум на раѓање
21 Сеп 1998
Натпреварувања
Прва лига жени
Сезона
2021/22
Позиција
Бек
АБА Лига

Атанасов: Презадоволен од победа, но за реваншот ќе се подготвуваме како да е 0-0!

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Васко Атанасов, разбирливо беше пресреќен по синоќешната убедлива победа над Широки (85-69) во првиот четврт-финален плејоф меч од АБА2, која ни носи голема...