0

Бојан Крстевски

Bojan Krstevski 2022/23
0

Бојан Крстевски

Висина
206
Години
34
Датум на раѓање
04 Јун 1989
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига
Сезона
2021/22, 2022/23
Позиција
Центар

Бојан Крстевски својата младинска кариера ја има поминато во младинските категории во екипата на Работнички. Во својата кариера има настапувано за клубовите на: Вардар, Торус, Кавала, Кожув и Работнички, од каде што премина во МЗТ Скопје Аеродром.

Веќе 3-та сезона по ред Бојан го носи дресот на нашиот клуб со кој освои 2 купа и 2 титули од домашното првенство. Воедно е и капитен на Македонската Кошараркаска Репрезентација предводена од селекторот Драган Бајиќ.