9

Андреј Магдевски

Andrej Magdevski 2022/23
9

Андреј Магдевски

Висина
192
Години
28
Датум на раѓање
14 Јан 1996
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига
Сезона
2022/23
Позиција
Бек
Nothing Found. Please check Player Bio section.