6

Андреј Андоноски

Andrej Andonoski 2022/23
6

Андреј Андоноски

Висина
201
Години
22
Датум на раѓање
02 Апр 2002
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига
Сезона
2021/22, 2022/23
Позиција
Крило

Андреј Андоноски е повремен сениорски репрезентативец на Македонија кој својот прв професионален договор го потпишува со МЗТ Скопје Уни Банка и е член 3та сезона.