4

Страхиња Миќовиќ

Strahinja Micovic 2022/23
4

Страхиња Миќовиќ

Висина
205
Години
31
Датум на раѓање
28 Сеп 1992
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига
Сезона
2022/23
Позиција
Крилен центар
Nothing Found. Please check Player Bio section.