21

Самет Јигитоглу

Samet Yigitogly 2022/23
21

Самет Јигитоглу

Висина
216
Години
20
Датум на раѓање
10 Мар 2004
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига
Сезона
2021/22
Позиција
Центар
АБА Лига

Атанасов: Презадоволен од победа, но за реваншот ќе се подготвуваме како да е 0-0!

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Васко Атанасов, разбирливо беше пресреќен по синоќешната убедлива победа над Широки (85-69) во првиот четврт-финален плејоф меч од АБА2, која ни носи голема...