33

Роберт Рикиќ

Robert Rikic
33

Роберт Рикиќ

Висина
219
Години
33
Датум на раѓање
29 Апр 1990
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига2
Сезона
2021/22
Позиција
Центар
АБА Лига

Атанасов: Презадоволен од победа, но за реваншот ќе се подготвуваме како да е 0-0!

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Васко Атанасов, разбирливо беше пресреќен по синоќешната убедлива победа над Широки (85-69) во првиот четврт-финален плејоф меч од АБА2, која ни носи голема...