33

Роберт Рикиќ

Robert Rikic
33

Роберт Рикиќ

Висина
219
Години
34
Датум на раѓање
29 Апр 1990
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига2
Сезона
2021/22
Позиција
Центар

Роберт Рикиќ кој е висок 219 сантиметри во својата кариера има настапувано за екипите на Загреб, Широки, Будуќност, Игокеа, Зрињнски, Сплит, Тузла, Праха и Еуроникел.

Во екипата на МЗТ Скопје Аеродром пристигнува во сезоната 2021/22 од екипата на Еуроникел.