23

Немања Милошевиќ

Nemanja Milosevic
23

Немања Милошевиќ

Висина
203
Години
36
Датум на раѓање
04 Јул 1987
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига2
Сезона
2021/22
Позиција
Крилен центар
АБА Лига

Атанасов: Презадоволен од победа, но за реваншот ќе се подготвуваме како да е 0-0!

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Васко Атанасов, разбирливо беше пресреќен по синоќешната убедлива победа над Широки (85-69) во првиот четврт-финален плејоф меч од АБА2, која ни носи голема...