23

Немања Милошевиќ

Nemanja Milosevic
23

Немања Милошевиќ

Висина
203
Години
36
Датум на раѓање
04 Јул 1987
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига2
Сезона
2021/22
Позиција
Крилен центар