23

Немања Милошевиќ

Nemanja Milosevic
23

Немања Милошевиќ

Висина
203
Години
37
Датум на раѓање
04 Јул 1987
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига2
Сезона
2021/22
Позиција
Крилен центар

Црногорскиот кошаркар Немања Милошевиќ во својата кариера има настапувано за екипите на Будуќност, Морнар, Јамбол, Бургос, Таргу Џиу, Бриндиси, Цмоки, Орлеанс, Орадеа, Левски, Шолнок, Студентски Центар.

Во нашиот тим пристигнува во сезоната 2021/22.