5

Мајк Кафи

MIchael Caffey 2022/23
5

Мајк Кафи

Висина
183
Години
31
Датум на раѓање
17 Фев 1993
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига
Сезона
2022/23
Позиција
Бек
АБА Лига

Атанасов: Презадоволен од победа, но за реваншот ќе се подготвуваме како да е 0-0!

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Васко Атанасов, разбирливо беше пресреќен по синоќешната убедлива победа над Широки (85-69) во првиот четврт-финален плејоф меч од АБА2, која ни носи голема...