5

Кристијан Николов

Kristijan Nikolov
5

Кристијан Николов

Висина
187
Години
27
Датум на раѓање
05 Окт 1996
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига2
Сезона
2021/22
Позиција
Бек