5

Кристијан Николов

Kristijan Nikolov
5

Кристијан Николов

Висина
187
Години
27
Датум на раѓање
05 Окт 1996
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига2
Сезона
2021/22
Позиција
Бек

Кристијан Николов својата професионална кариера ја започнува во екипата на Галатасарај и потоа настапувано за екипите на Јесилгиресун, Трабзонспор, Истанбул и Сочар Спор од каде што преоѓа во нашиот тим во 2019 година.

Со тимот на МЗТ Скопје Аеродром има освоено 1 титула државен првак, 1 куп титула и 1 суперкуп титула на Македонија