10

Кеандре Кук

Cook
10

Кеандре Кук

Висина
196
Години
26
Датум на раѓање
01 Мај 1997
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига
Сезона
2022/23
Позиција
Бек шутер
АБА Лига

Атанасов: Презадоволен од победа, но за реваншот ќе се подготвуваме како да е 0-0!

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Васко Атанасов, разбирливо беше пресреќен по синоќешната убедлива победа над Широки (85-69) во првиот четврт-финален плејоф меч од АБА2, која ни носи голема...