24

Кахим Рансом

24

Кахим Рансом

Висина
185
Години
30
Датум на раѓање
20 Јул 1993
Натпреварувања
Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Бек
Куп на РМ

Робев: Пресудија скоковите и нашето искуство – горд сум на сите момци!

Дамјан Робев беше икс-факторот во синоќешната драматична победа над Пелистер (62-60), која ни го донесе 12-тиот трофеј во Купот на Македонија. Тој блесна кога ни беше најпотребно, а...
Прва лига

„Шампионскиот менталитет и аеродромскиот инает ни го донесоа куп-трофејот!“

Васко Атанасов за само девет месеци како прв тренер на МЗТ Скопје комплетира хет-трик со трофеите во македонската кошарка, откако по шампионската титула и пехарот во Супер купот...