24

Кахим Рансом

24

Кахим Рансом

Висина
185
Години
28
Датум на раѓање
20 Јул 1993
Натпреварувања
Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Бек
Прва лига

Аеродромци се изнасликаа со своите херои и со – титулата (ФОТО)

Ептен успешната сезона, во која освоивме трофеј во Суперкупот, ја „заверивме“ деветтата титула и се вративме во јадранската елита финишира на најубав можен начин, со прекрасна дружба со...
Прва лига

Пропуштена првата шанса за „брејк“ во Битола!

Првата шанса за „брејк“ е пропуштена, откако нашите момци не успеаја да излезат како победници од епската драма со едно продолжение на вечерашното гостување кај Пелистер (79-82), во...