24

Кахим Рансом

24

Кахим Рансом

Висина
185
Години
30
Датум на раѓање
20 Јул 1993
Натпреварувања
Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Бек

Кахим Рансом е Американски кошаркар кој својата професионална кариера ја започнува во Грузија во екипата на Мгзавреби и во својата кариера има настапувано за тимовите на МИА Академи и Кутаиши од каде што преоѓа во екипата на МЗТ Скопје Уни Банка.