3

Хуан Дејвис

Juan Davis
3

Хуан Дејвис

Висина
203
Години
27
Датум на раѓање
15 Авг 1996
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига2
Сезона
2021/22
Позиција
Крилен центар

Хуан Дејвис својата колеџ кариера ја поминува во екипата на Трој, за својата професионална кариера да ја започне во екипата на Нокиа во Финска.

Во својата кариера има настапувано и за екипите на Каухајоен и екипата на Феенорд.