33

Димитар Пандев

Dimitar Pandev 2022/23
33

Димитар Пандев

Висина
208
Години
26
Датум на раѓање
09 Окт 1997
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига
Сезона
2022/23
Позиција
Крилен центар
Nothing Found. Please check Player Bio section.