8

Дамјан Робев

Damjan Robev 2022/23
8

Дамјан Робев

Висина
194
Години
25
Датум на раѓање
10 Апр 1997
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига
Сезона
2021/22, 2022/23
Позиција
Бек шутер
АБА Лига

Голема победа над Мега – втора сезонава во АБА!

Момците во плаво-бело го издржаа притисокот, го оставија срцето на терен и на крајот заслужено, заедно со навивачите, ја прославија значајната победа над Мега МИС (94-82), втора сезонава...