8

Дамјан Робев

Damjan Robev 2022/23
8

Дамјан Робев

Висина
194
Години
27
Датум на раѓање
10 Апр 1997
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига
Сезона
2021/22, 2022/23
Позиција
Бек шутер

Дамјан Робев својата професионална кариера ја започнува во екипата на Вардар и дел од својата кариера поминува во екипата на Гостивар и Куманово.

Со МЗТ Скопје потпишува договор од сезоната 2021/22 и освојува 1 суперкуп на Македонија