11

Бре Ајви

Brae Ivey 2022/23
11

Бре Ајви

Висина
190
Години
26
Датум на раѓање
25 Авг 1996
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига
Сезона
2021/22, 2022/23
Позиција
Бек шутер
АБА Лига

Голема победа над Мега – втора сезонава во АБА!

Момците во плаво-бело го издржаа притисокот, го оставија срцето на терен и на крајот заслужено, заедно со навивачите, ја прославија значајната победа над Мега МИС (94-82), втора сезонава...