2

Александар Бурсаќ

Bursac
2

Александар Бурсаќ

Висина
206
Години
29
Датум на раѓање
19 Мар 1995
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига
Сезона
2022/23
Позиција
Крилен центар
АБА Лига

Атанасов: Презадоволен од победа, но за реваншот ќе се подготвуваме како да е 0-0!

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Васко Атанасов, разбирливо беше пресреќен по синоќешната убедлива победа над Широки (85-69) во првиот четврт-финален плејоф меч од АБА2, која ни носи голема...