2

Александар Бурсаќ

Bursac
2

Александар Бурсаќ

Висина
206
Години
29
Датум на раѓање
19 Мар 1995
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига
Сезона
2022/23
Позиција
Крилен центар
Nothing Found. Please check Player Bio section.