17

Никола Василевски

17

Никола Василевски

Висина
190
Години
20
Датум на раѓање
03 Авг 2003
Натпреварувања
Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Бек шутер

Никола Василевски е младински репрезентативец на Македонија кој е воедно и сениорски член на нашиот тим МЗТ Скопје Уни Банка