13

Михаил Наумоски

13

Михаил Наумоски

Висина
204
Години
20
Датум на раѓање
08 Јун 2003
Натпреварувања
Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Крило
АБА Лига

Атанасов: Презадоволен од победа, но за реваншот ќе се подготвуваме како да е 0-0!

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Васко Атанасов, разбирливо беше пресреќен по синоќешната убедлива победа над Широки (85-69) во првиот четврт-финален плејоф меч од АБА2, која ни носи голема...