13

Михаил Наумоски

13

Михаил Наумоски

Висина
204
Години
21
Датум на раѓање
08 Јун 2003
Натпреварувања
Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Крило

Михаил Наумоски е член на сениорскиот тим на МЗТ Скопје Уни Банка кој во својата кариера има настапувано и за екипата на Вардар во првата лига.