31

Марко Спасовски

Marko Spasovski
31

Марко Спасовски

Висина
200
Години
20
Датум на раѓање
01 Авг 2003
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига2
Сезона
2021/22
Позиција
Бек

Марко Спасовски е 18-годишен кошаркар кој потекнува од младинската школа на МЗТ Скопје и е член на сениорскиот тим на нашиот клуб.