10

Максим Митевски

10

Максим Митевски

Висина
194
Години
24
Датум на раѓање
18 Фев 2000
Натпреварувања
Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Бек шутер

Максим Митевски е член на сениорскиот тим на МЗТ Скопје Уни Банка и има настапувано за екипата на Работнички во првата македонска лига.