77

Лука Петровски

77

Лука Петровски

Висина
195
Години
27
Датум на раѓање
20 Окт 1996
Натпреварувања
Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Крило

Лука Петровски е поранешен младински репрезентативец кој во својата кариера има настапувано за Струмица, МЗТ Скопје Аеродром, Тирана, Работнички, Карпош Соколи, Куманово, Академија ФМП од каде што премина во нашата екипа МЗТ Скопје УНИ Банка.