15

Карло Блажевски

15

Карло Блажевски

Висина
190
Години
19
Датум на раѓање
08 Јул 2003
Натпреварувања
Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Бек шутер
АБА Лига

Пораз на домашен терен од Игокеа!

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром не успеаја да ја продолжат мини-серијата од две победи на домашен терен во АБА, откако вечерва по голема борба до последниот звук на...
Прва лига

Рутински до бодовите во Струмица!

Без никакви проблеми и со калкулирање со силите, кошаркарите на МЗТ Скопје рутински дојдоа до бодовите на вечерашното гостување кај Струмица (88-63) во последниот меч од 16. коло...