17

Димитар Иванов

Dimitar Ivanov
17

Димитар Иванов

Висина
196
Години
20
Датум на раѓање
27 Авг 2003
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига2
Сезона
2021/22
Позиција
Бек шутер
АБА Лига

Атанасов: Презадоволен од победа, но за реваншот ќе се подготвуваме како да е 0-0!

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Васко Атанасов, разбирливо беше пресреќен по синоќешната убедлива победа над Широки (85-69) во првиот четврт-финален плејоф меч од АБА2, која ни носи голема...