17

Димитар Иванов

Dimitar Ivanov
17

Димитар Иванов

Висина
196
Години
20
Датум на раѓање
27 Авг 2003
Натпреварувања
Прва Лига Мажи, АБА Лига2
Сезона
2021/22
Позиција
Бек шутер

Димитар Иванов е 18-годишен младински репрезентативец на Македонија кој потекнува од младинската школа на МЗТ Скопје и член на сениорскиот тим на нашиот клуб.