23

Демир Доган

23

Демир Доган

Висина
207
Години
18
Датум на раѓање
11 Апр 2006
Натпреварувања
Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Бек

Демир Доган е Турски младински репрезентативец кој е еден од најперспективните млади кошаркари во Европа и е под договор со нашиот тим.