55

Дарио Митевски

Dario Mitevski
55

Дарио Митевски

Висина
188
Години
20
Датум на раѓање
27 Сеп 2001
Натпреварувања
АБА Лига, Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Бек

Дарио Митевски е младински репрезентативец на Македонија и својата професионална кариера ја започнува во вториот тим на МЗТ, МЗТ Скопје Уни Банка.

Во сезоната 2021/22 потпишува 4-годишен договор со првиот тим МЗТ Скопје Аеродром.