3

Габриел Коскоски

3

Габриел Коскоски

Висина
203
Години
23
Датум на раѓање
10 Ное 1998
Натпреварувања
Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Крилен центар
Прва лига

Аеродромци се изнасликаа со своите херои и со – титулата (ФОТО)

Ептен успешната сезона, во која освоивме трофеј во Суперкупот, ја „заверивме“ деветтата титула и се вративме во јадранската елита финишира на најубав можен начин, со прекрасна дружба со...
Прва лига

Пропуштена првата шанса за „брејк“ во Битола!

Првата шанса за „брејк“ е пропуштена, откако нашите момци не успеаја да излезат како победници од епската драма со едно продолжение на вечерашното гостување кај Пелистер (79-82), во...