3

Габриел Коскоски

3

Габриел Коскоски

Висина
203
Години
25
Датум на раѓање
10 Ное 1998
Натпреварувања
Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Крилен центар

Габриел Коскоски својот прв професионален договор го потпишува со екипата на Охрид, воедно и во неговата кариера има настапувано за екипите на Црн Дрим и Работнички.