11

Виктор Исајлоски

11

Виктор Исајлоски

Висина
200
Години
21
Датум на раѓање
28 Сеп 2001
Натпреварувања
Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Крило
Прва лига

Втора победа над Пелистер, в недела е првата шанса за десетта титула!

Без поголеми проблеми, нашите момци вечерва го направија и вториот чекор на патот кон јубилејната десетта титула, откако уште еднаш излегоа како победници во пресметката против Пелистер (75-67),...
Прва лига

Со двочекор го прескокнавме Кожув и први обезбедивме плејоф-полуфинале!

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром први обезбедија пласман во полуфиналето од годинешниот плејоф, откако вечерва, со пеколна игра во последната четвртина, го совладаа домашниот Кожув (95-79) за конечни...