11

Виктор Исајлоски

11

Виктор Исајлоски

Висина
200
Години
22
Датум на раѓање
28 Сеп 2001
Натпреварувања
Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Крило

Виктор Исајлоски кој е младински репрезентативец на Македонија, својот прв професионален договор го потпишува со екипата на МЗТ Скопје во 2018.