77

Бојан Величковски

Bojan Velickovski
77

Бојан Величковски

Висина
195
Години
16
Датум на раѓање
07 Апр 2006
Натпреварувања
АБА Лига, Прва Лига Мажи
Сезона
2021/22
Позиција
Бек шутер

Бојан Величковски е 15-годишен кошаркар кој важи за еден од најперспективните во Македонија и е член на младинските генерации на МЗТ Скопје.

Во сезоната 2021/22 е и регистриран за настап во сениорска конкуренција.