Распоред

НАТПРЕВАРУВАЊЕ КОЛО ДАТУМ ДЕН НАТПРЕВАР РЕЗУЛТАТ
АБА лига 1 29.09.2017 Петок МЗТ СКОПЈЕ-ПАРТИЗАН  92-89
АБА лига 2 03.10.2017 Вторник ФМП - МЗТ СКОПЈЕ   100-72
АБА лига 3 09.10.2017 Понеделник МЗТ СКОПЈЕ- ЗАДАР  80-85
МКФ 1 12.10.2017 Четврток МЗТ СКОПЈЕ-КАРПОШ   83-85
АБА лига 4 16.10.2017 Понеделник ИГОКЕА-МЗТ СКОПЈЕ  99-108
МКФ 2 18.10.2017 Среда ШКУПИ-МЗТ СКОПЈЕ  71-97
АБА лига 5 23.10.2017 Понеделник МЗТ СКОПЈЕ-ЦИБОНА  76-83
МКФ 3 25.10.2017 Среда СТРУМИЦА-МЗТ СКОПЈЕ  77-95
АБА лига 6 30.10.2017 Понеделник Ц.ЗВЕЗДА-МЗТ СКОПЈЕ  112-73
МКФ 4 02.11.2017 Четврток МЗТ СКОПЈЕ-БЛОКОТЕ.  77-85
АБА лига 7 05.11.2017 Понеделник МЗТ СКОПЈЕ-МЕГА БЕМ.  76-92
МКФ 5 10.11.2017 Петок КУМАНОВО-МЗТ СКОПЈЕ 90-106 
АБА лига 8 12.11.2017 Недела ОЛИМПИЈА-МЗТ СКОПЈЕ 94-85 
МКФ 6 14.11.2017 Вторник МЗТ СКОПЈЕ-ГОСТИВАР 75-67 
АБА лига 9 19.11.2017 Недела МЗТ СКОПЈЕ-БУДУЧН. 71-93 
МКФ 7 30.11.2017 Четврток МЗТ СКОПЈЕ-ФЕНИ ИН.  56-82
АБА лига 10 02.12.2017 Сабота ЦЕДЕВИТА-МЗТ СКОПЈЕ  77-65
МКФ 8 06.12.2017 Среда РАБОТНИЧ.-МЗТ СКОПЈЕ  71-76
АБА лига 11 10.12.2017 Недела МЗТ СКОПЈЕ-МОРНАР  69-72
МКФ 9 12.12.2017 Вторник КОЖУВ-МЗТ СКОПЈЕ  52-80
АБА лига 12 16.12.2017 Сабота ПАРТИЗАН-МЗТ СКОПЈЕ  112-94
АБА лига 13 22.12.2017 Петок МЗТ СКОПЈЕ-ФМП
МКФ 10 25.12.2017 Понеделник МЗТ СКОПЈЕ-АВ ОХРИД
АБА лига 14 29.12.2017 Петок ЗАДАР- МЗТ СКОПЈЕ
2018   2018 2018 2018
АБА 15 05.01.2018 Петок МЗТ СКОПЈЕ-ИГОКЕА
МКФ 11 10.01.2018 Среда МЗТ СКОПЈЕ-ПЕЛИСТ
АБА 16 12.01.2017 Сабота ЦИБОНА МЗТ СКОПЈЕ
 
 
 
 
КУП НА РМ      
КУП НА РМ      
КУП НА РМ      
КУП НА РМ      
УниБанкаОпштина Аеродром

За нас

 
МЗТ Скопје Аеродром е кошаркарски клуб од Општина Аеродром, Македонија. Клубот е основан во 1966 година и во својата историја има освоено шест титули во Македонската кошаркарска лига во рамките на Југославија (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1979), седум по осамостојувањето на Македонија (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019) како и девет титули во Кошаркарскиот Kуп на Македонија (1996, 1997, 1999, 2000, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018).
Покрај настапите во Македонската лига, „МЗТ Скопје Аеродром“ настапувал и во регионалната „АБА Јадранска лига“, како и во УЛЕБ Еврокупот.

Локација

Адреса: Булевар Јане Сандански бр.1, 1000, Скопје. Република Македонија

Контакт

тел/фах: +389 2 2444-567

email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Следете не и на

Top of Page